Oczyszczanie cery trądzikowej

W leczeniu trądziku ważne jest systematyczne stosowanie leków oraz prawidłowa pielęgnacja skóry.  Podstawowe wskazówki jakie daję pacjentom to:  nie dotykać skóry twarzy,  nie drapać,  nie wyciskać pryszczy i  wągrów, stosować systematycznie zalecone leki oraz używać odpowiednio dobranych środków do pielęgnacji cery trądzikowej, najlepiej zakupionych w aptece.

Niezmiernie ważne jest dokładne oczyszczanie skóry ,  szczególnie wieczorem.
Twarz należy myć dwa razy dziennie,  nie częściej. Jeżeli  łojotok jest nasilony i  twarz świeci się w ciągu dnia,  można ją przemywać  rano i po południu dobrym tonikiem dla cery trądzikowej. Prawidłowo dobrany preparat do mycia jest ważnym elementem w leczeniu trądziku.
Warto używać dobrych, łagodnych  żeli lub płynów micelarnych, nie przeładowanych chemią.  Środek do mycia twarzy powinien dobrze oczyszczać twarz i regulować łojotok bez nadmiernego wysuszania skóry.

Częste mycie twarzy w ciągu dnia powoduje przesuszenie skóry i paradoksalnie nasila łojotok. Myjąc się  3-4 razy dziennie uzyskujemy więc efekt odwrotny do zamierzonego.

Jeżeli dochodzi do przesuszenia cery trądzikowej, wówczas myjemy twarz łagodnym żelem tylko wieczorem a rano samą wodą. Na noc stosujemy lek, a rano preparat nawilżający. Nadmierne przesuszenie skóry może spowodować nasilenie zmian zapalnych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s