Jakie cele powinny spełniać kuracje anty trądzikowe

Głównym celem leczenia trądziku jest zapobieganie tworzeniu się blizn. Osiąga się to przez wyleczenie istniejących zmian zapalnych.

Następny krok to prowadzenie terapii podtrzymującej polegającej na regularnym oczyszczaniu porów i niedopuszczaniu do tworzenia się mikrozaskórników. Mianem tym określa się drobne, niewidoczne gołym okiem zrogowacenia w obrębie ujścia gruczołów łojowych. Utrudniają one odpływ łoju i częściej niż duże zaskórniki stanowią punk wyjścia do tworzenia się zmian zapalnych.

Komedogeneza jest wynikiem nadmiernego tworzenia się keratynocytów w obrębie przewodu wyprowadzającego gruczołu łojowego oraz niedostatecznego ich złuszczania się. Nie znamy przyczyn tego zjawiska mimo wielu badań i teorii na ten temat.

Niezależnie od przyczyn powodujących tworzenie się mikrozaskórników należy je regularnie usuwać, żeby nie dopuścić do tworzenia się zmian zapalnych.

Moim zdaniem najlepszą metodą oczyszczania skóry po wyleczeniu trądziku zapalnego jest mikrodermabrazja korundowa wykonywana co 4- 6 tygodni.

Można ją stosować samodzielnie lub na przemian z peelingami dermatologicznymi.

smile-4245273_640

Jedna uwaga do wpisu “Jakie cele powinny spełniać kuracje anty trądzikowe

  1. A.

    Gdy kupiłem ręczny miernik zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM ujawniła się bardzo ciekawa i bezpośrednia zależność. W dniach przekroczenia limitów WHO od razu następowało pogorszenie stanu mojej skóry, kiedy zanieczyszczenia spadają trądzik samoczynnie się cofa.
    Wartości PM 2.5 poniżej 20ug/m3 są jak najbardziej akceptowane, powyżej 25ug już nasilają trądzik. Oczywiście przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie najwięcej czasu spędzam.

    Zawsze zimą wiązałem nasilenie trądziku ze spadkiem odporności i dużymi różnicami temperatur na zewn i wewn., a to po prostu zadymienie. Może komuś ta obserwacja się przyda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s